Gdzie pojechać na wakacje – 5 miejsc wartych uwagi

Gdzie pojechać na wakacje - 5 miejsc wartych uwagi

Gdy planujesz wakacje z drugą połówką, samotne, czy też z rodziną, warto zastanowić się nad ciekawym miejscem spędzenia swojego wolnego czasu. Polecamy kilka najciekawszych naszym zdaniem destynacji wakacyjnych w Polsce oraz zagranicą, gdzie pojechać na wakacje – 5 miejsc wartych uwagi. Wakacje w tych miejscach wiążą się z różnymi wydatkami, jeżeli zatem brakuje Ci pieniędzy na wyjazd wakacyjny możesz zdecydować się na kredyt na wakacje.

Mazury – kraina 1000 jezior

Jednym z najpopularniejszych miejsc w Polsce, gdzie można spędzić wakacje są Mazury, które są nazywane krainą 1000 jezior. To zarazem jedno z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce do spędzania wolnego czasu. Pojezierze Mazurskie oferuje wiele ciekawych atrakcji i różnych form aktywnego spędzania czasu. Na Mazurach można zwiedzać urocze miasta, kurorty, takie jak na przykład Mrągowo, Giżycko, Mikołajki, czy Ryn. Można wynająć kajak, łódkę, rower wodny lub jacht i pływać po jeziorach, takich jak między innymi Śniardwy, Mamry, Niegocin, czy Jezioro Ryńskie oraz po rzekach łączących jeziora mazurskie. Można również kąpać się w tych jeziorach i beztrosko spędzać czas opalając się.

Pieniny i spływ Przełomem Dunajca

Kolejnym ciekawym miejscem w Polsce, gdzie można spędzić wakacje są Pieniny. To malownicze pasmo górskie również na wiele do zaoferowania turystom. Można wybrać się na wędrówki szlakami górskimi i zdobywać pienińskie szczyty, takie jak Trzy Korony, czy Sokolica. Bardzo ładne są również miejscowości położone w Pieninach, takie jak Szczawnica, czy Krościenko. Do najciekawszych przygód, jakie można przeżyć w Pieninach należy spływ Przełomem Dunajca. To niezapomniane przeżycie, podczas którego pokonamy liczne zakola rzeki Dunajec, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki na pienińskie skały i szczyty górskie.

Czarnogóra – perła Adriatyku

Wśród ciekawych miejsc do spędzenia wakacji w Europie w klimacie śródziemnomorskim należy niewielki bałkański kraj położony nad Morzem Adriatyckim, Czarnogóra. Ten piękny, górki, nadmorski kraj ma bardzo wiele do zaoferowania turystom, a ponadto jest on stosunkowo niedrogą destynacją wakacyjną. Do największych atrakcji tego kraju należą jego stolica i największe miasto, Podgorica, a także nadmorskie miasta z plażami oraz licznymi zabytkami, takie jak między innymi Budva oraz Bar.

Egipt – w cieniu piramid

Spośród miejsc poza kontynentem europejskim, a zarazem blisko niego, gdzie można spędzić niezapomniane wakacje, warto polecić Egipt. Spotkamy tu liczne starożytne zabytki, takie jak między innymi słynne piramidy, na przykład piramidy w Gizie. Można zwiedzić stolicę kraju, Kair, popłynąć Nilem, zwiedzić Deltę Nilu, a tam piękną Aleksandrię, a także tamę w Asuanie. Egipt to także piękne wybrzeże Morza Czerwonego z pięknymi kurortami, na przykład Hurgadą.

Kuba – piękna wyspa na Morzu Karaibskim

Innym miejscem poza Europą, gdzie można spędzić niezapomniane wakacje jest karaibska wyspa Kuba. Tutaj godne polecenia są zabytki kultury latynoamerykańskiej w stolicy i największym mieście tego kraju, Hawanie oraz w Santiago de Cuba. Ale Kuba to przede wszystkim przepiękne karaibskie plaże na wybrzeżach tej wyspy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tam, gdzie żyją renifery
Tam, gdzie żyją renifery

Laponia, znana również jako Kraina Świętego Mikołaja, skrywa pod puszystym śniegiem wiele atrakcji, o których warto...

Zamknij