Tanie wczasy nad Bałtykiem – czy to możliwe?

0

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że w tytule zawarliśmy rzeczy wykluczające się. Wiele osób zakłada bowiem, że wakacje nad polskim morzem nie mogą być tanie. Wysokie ceny noclegów, ogromne koszty jedzenia, a do tego drogie bilety na wszelkie atrakcje – urlop w kraju niejednego turystę kosztował tyle, ile porządny wypoczynek za granicą. Jak sprawić, by pobyt nad polskim morzem nie nadszarpnął naszego budżetu? Poznaj nasze porady i zaplanuj tanie wczasy nad polskim morzem!

Tanie wczasy nad morzem – noclegi

Noclegi pochłaniają lwią część naszego wakacyjnego budżetu. W sezonie letnim pokoje nad polskim morzem kosztują niemało. Wybierając się na urlop z rodziną, możemy naprawdę dużo zapłacić. Zatrzymanie się w hotelu to koszty przewyższające zarobki niejednej polskiej rodziny. Alternatywą mogą być hostele lub schroniska młodzieżowe. Dobrym rozwiązaniem jest także wynajęcie mieszkania na czas urlopu. Apartament w Sopocie to koszt około 200-250 złotych za dobę w lecie. Wiele tego typu mieszkań zlokalizowanych jest blisko morza. Dodatkowo apartamenty są w pełni wyposażone. Samodzielna kwatera to gwarancja pełnej prywatności. Przy czteroosobowej wycieczce koszty najmu mieszkania są bardzo atrakcyjne.

Tanie wczasy nad morzem – jedzenie

Jeśli wybierasz się nad polskie morze tylko po to, by spróbować specjałów tamtejszej kuchni regionalnej, pomiń niniejszy akapit. Jedzenie świeżych ryb może okazać się kosztowne, choć wytrawni turyści potrafią odnaleźć miejsca, w których zjesz smacznie i tanio. Podczas niskobudżetowych wakacji warto zaoszczędzić na jedzeniu. Przed wyjazdem rozplanuj sobie plan żywieniowy na każdy dzień. Zapisz, co będziecie jedli na śniadania, obiady i kolacje. Pamiętaj jednak, że nie zawsze możecie mieć ochotę na długotrwałe przygotowywanie posiłków, więc postaraj się, by były one możliwie szybkie do zrobienia. Z tak sporządzoną listą wybierz się do ogólnopolskiego marketu, w którym ceny są do siebie zbliżone bez względu na region. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo, a niezjedzone produkty możesz zapakować do domu.

Środki transportu

Wyjazd na wakacje to także koszty transportu. Przejazd własnym autem jest z pewnością najbardziej wygodną alternatywą, jednak ma sporo minusów. Po pierwsze może generować naprawdę wysokie koszty paliwa. Po drugie – możemy napotkać spore problemy z parkowaniem. W wielu sytuacjach w mieście pełnym turystów możemy nie znaleźć miejsca do zaparkowania. Ponadto niektórzy właściciele kwater noclegowych doliczają dodatkową opłatę za zaparkowane auto.

Wyjazd na wakacje pociągiem czy autobusem to zdecydowanie niższe koszty podróży. Bilety możemy kupić o wiele wcześniej i skorzystać z atrakcyjnych promocji. Korzystając z takich środków transportu musimy pamiętać o dobrym zapakowaniu bagażu – nie każdą walizkę możemy zabrać do autobusu. Problemem jest także poruszanie się po miejscu docelowym. Korzystanie z komunikacji miejskiej jest czasochłonne. Dobrą alternatywą może okazać się wynajęcie auta na miejscu, jednak to również wiąże się z wysokimi kosztami. Warto więc dokładnie przeanalizować kwestię transportu przed urlopem.

Dodaj komentarz